Szczawnica miejsce wielu uzdrowisk!

Uzdrowiska w Szczawnicy, czy warto?

Zdecydowanie tak, jest wiele starych jak i nowych obiektów uzdrowiskowych a sama Szczawnica przechodzi cały czas proces rewitalizacji i dynamicznie się rozwija podnosząc standard usług.

Urokliwe miejsce jakim jest Szczawnica leży na pograniczu Pienin oraz Beskidy Sądeckiego i od dawna już wierni Turyści przyjeżdżają tu a szczególnie osoby mające problemy z płucami, i innymi schorzeniami górnych dróg oddechowymi jak i cierpiący na choroby układu pokarmowego. Od lat wiadomo, że korzystny wpływ jak się okazuje mają warunki klimatyczne i występujące tu lecznicze wody mineralne np. szczawy zasadowe – słone.

Chociaż uzdrowisk w Szczawnicy jest dużo to może poszczycić się prawie 200-letnią historią nie tylko tym, ale też innymi atrakcji.

I tak oprócz zabytkowej zabudowy z pokojami w willach i pensjonatach, kuracjusze i letnicy mogą korzystać z około 6km tras narciarskich w okolicy góry Palenica i dlatego miłośnicy zimowej aury i śniegu mogą i na pewno rezerwują tu pokoje dla rodziny dużo wcześniej i często wracają.

Narciarze do dyspozycji mają najdłuższą trasę, tzw. Trasę Rodzinną o długość ok 2000m oraz ciesząca się sławą jednej z najciekawszych tras zjazdowych w Polsce (Palenica z wyciągiem krzesełkowym).

Prowadzi ona ze szczytu (na marginesie będąc na szczycie przy pięknej pogodzie można się delektować piękną panoramą – widoki cudne), z wysokości ok. 732m n.p.m., do stacji wyciągu krzesełkowego w Szczawnicy.

Kolejną atrakcją, fajnym miejscem do odwiedzenia jest Wąwóz Homole, który nie jest szlakiem wymagającym daje wiele radości poznawczych a daje wiele radości podczas wędrówki dla dużych i małych.