Wielkimi krokami zbliżają się Wakacje !!!

wakacje nad morzem
wakacje nad morzem

Zbliżają się wakacje!

Dla każdego bez względu na wiek; czy jesteśmy w szkole, czy na studiach lub już pracujemy wakacje kojarzą się nam ze słońcem, odpoczynkiem, wieloma przygodami, spacerami w górach i nad morzem.

Odrobina wolne czasu, relaks brak pośpiechu i stresu, który coraz bardziej nas pochłania i powoduje wiele problemów zdrowotnych. Osoby, które chcą mieć pewność rezerwacji noclegów spełniające założenia wstępne powinny już mieć zamówione pokoje, do tego noclegi powinny być zaliczkowane, aby mieć pewność rezerwacji. Jeżeli zostawimy rezerwację noclegu na ostatnią chwilę musimy się liczyć, że nie dostaniemy wymarzonego pokoju w dobrej cenie i upatrzonym miejscu.

Regionów i kierunków w którym będziemy się udawać jest sporo;

  • wakacje w górach – to region, w którym noclegi są dostępne w różnym standardzie. Pomimo dużego zainteresowania można bardzo dobrze spędzić czas na górskich szlakach,
  • wakacje nad morzem – one determinują wyjazd nad morze. Organizowanie koloni, wielość grup zorganizowanych podyktowana ładną pogodą powoduje mnogość Turystów.
  • inne regiony mieszane (mazury, szlaki Jury Krakowskiej Kaszuby i szlaki mazowsza).
wakacje w górach
wakacje w górach

Jeżeli uznamy, że jedziemy na wakacje w góry – Tatry i na miejscu zobaczymy jak wielu jest amatorów gór, to mając pokoje w Zakopanem lub noclegi blisko basenów w Bukowinie Tatrzańskiej, można udać się na całodzienne wycieczki na Słowację. Czyli noclegi mamy w Polsce a co 2-3 dni jedziemy na Słowację. Mają piękne Tatry i jest tam o wiele mniej ludzi na szlakach. Ktoś pomyśli – dlaczego mam spać w Polsce i ok 2g tracić na dojazd na szlaki tatr słowackich?

Otóż,

  • u południowych sąsiadów jest mniej ludzi na szlaku,
  • mit taniej Słowacji prysł po przyjęciu prze nich waluty EURO,
  • dla lubiących doliny i szczytu górskie – nie da się ukryć z racji większego obszaru jaki zajmują Tatry Słowackie jest więcej możliwość aktywnego zwiedzania tej części gór.

Powiem, tak warto udać się w inne rejony niż tylko Dolina Kościeliska, Kasprowy Wierch i Morskie Oko. Słowacja – godnym polecenia jest miejscowość Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec i Szczyrbskie Jezioro (polskie tł.).